Festiwal

logobfk13
Ósma edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu ponowie odbędzie się w Bibliotece Manhattan. Fani komiksu będą mogli spotkać swoich ulubionych autorów, posłuchać znawców tego medium, wziąć udział w warsztatach. Tym razem gościmy aż troje gości zagranicznych (w tym dwoje po raz drugi w historii festiwalu) Oczywiście nie zabraknie wystaw i giełdy komiksów, na których każdy znajdzie coś dla siebie.
Punktem, na który szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę, są obchody dwudziestopięciolecia powstania wydawnictwa TM-Semic. Gościem specjalnym będzie Marcin Rustecki, redaktor naczelny TM-Semic, który jest również świetnym artystą, o czym można przekonać się oglądając wystawę jego prac “GRYFOGRAFY” .Spotkanie prowadzone będzie przez bohatera drugiej wystawy oraz plakatu festiwalowego (i okładki programu) – Łukasza Kowalczuka.
W tym roku pozyskaliśmy ważnego partnera, jakim jest instytucja ze wspaniałymi tradycjami – Klub Żak. Będziemy bawić się tam w piątek po wernisażu wystawy “Kadry” Wojciecha Stefańca, a także w sobotę (przy okazji bitew komiksowych!).

Jedno jest pewne – na festiwalu nie będą się nudzić zarówno znawcy sztuki komiksu jak i początkujący adepci.
Życzymy czasu mile spędzonego z historyjkami obrazkowymi!
Organizatorzy

Zainteresowanych poprzednimi edycjami zapraszamy do działu Archiwum.

Comments are closed.